יועצת שינה

 

איילת רוזן ישראלי 
077-4050988
info@tobeima.co.il               

כיצד רעש לבן יכול לעזור לתינוק שלך לישון?

Cloud b - מוצרים לשינה טובה"לאנשים שאומרים שהם ישנים כמו תינוק, בדרך כלל אין אחד כזה" (לאו ג'יי. בורק) 
 
 
התלונה השכיחה ביותר של כל הורה טרי היא תשישות. אין פלא: להתעורר בכל לילה, פעם אחר פעם, גובה מחיר מנטלי ופיזי לא קטן. אבל אל ייאוש, יש לנו פתרון פשוט קל, שיגרום לתינוקך לישון היטב (וכתוצאה מכך - גם לך!). פשוט קצת רעש. רעש לבן. אחרי הכל, התינוק שלך רגיל אליו. 
 
"הרחם רועש יותר משואב אבק שפועל 24/7", אומר ד"ר הארווי קארפ, רופא ילדים ומחבר הספר "המדריך השמח לשינה נפלאה לתינוקך". "גם אם להשכיב את התינוק בחדר שקט וללכת סביבו על קצות האצבעות נראים לכם כמו הדברים ההגיוניים לעשות, למעשה הם יוצרים חסך-חושי. הם משגעים את התינוקות. למען האמת, פלא שתינוקות מצליחים בכלל לישון בחדר שקט. לכן, רעש לבן יכול לעזור כל כך.
אנו חושבים גם במהלך השינה. הרעש הלבן מתחרה עם המחשבות הללו, וכך מביא תינוקות - וגם מבוגרים – לרמה טובה יותר של שינה". 
חשבו על כך. רעש לבן זהה לרעשים שברחם, ולקולות ה"שששש" האינסטנקטיביים שבעזרתם מנסה כל הורה להרגיע את תינוקו. אגב, אם אתם נרגעים מגשם קל, או בישיבה על שפת הים - זה גם בזכות הרעש. הרעש הלבן הנפלא! 

 
אז מה הסוד של הרעש הלבן? 

המומחים מסבירים: 

"רעש לבן יוצר גירוי מנטלי, מרגיע ויציב. ד"ר ראלף פסקולי, נוירולוג והמנהל הרפואי של מרכז השינה בבית חולים Northwest שבסיאטל, מסביר כי המוח משתוקק, באופן טבעי, למידע חושי ."לכן, אנשים הסובלים ממחסור חושי סובלים גם מהזיות", הוא מסביר. "בהיעדר גירויים, המוח יוצר גירויים משלו. רעש לבן... מעניק למוח סימן הרמוני, שמרגיע את המערכת הפנימית". 
רעש לבן מעמעם רעשים אחרים. סת' ס.הורוביץ, מומחה למדעי המוח, מסביר כי, "השמיעה שלנו התפתחה כמערכת אזעקה, והיא עובדת אפילו כשאנו ישנים". רעש בלתי צפוי עלול להבהיל ולהעיר אותנו בקלות. במקרה כזה, רוב המבוגרים מתעוררים, מבינים מה היה מקור הרעש – ומיד נרדמים שוב. 
לתינוקות, שעדיין מנסים להבין את העולם המסובך שאליו הגיעו, לרעש ולהתעוררות יש השפעה גדולה
בהרבה. רעש לבן עוזר לחסום ולעמעם רעשים לא צפויים, וכך תינוקך ממשיך בשינה מתוקה. 
 

מחקרים

במחקר קטן אך אפקטיבי שנערך בשנת 1990 בקרב ילודים, נמצא כי 80 אחוז מהתינוקות ששמעו רעש לבן ברקע נרדמו באופן ספונטני בתוך חמש דקות. לעומת זאת, רק 25 אחוז מהתינוקות, שהיו בקבוצה שללא רעש רקע, נרדמו באופן ספונטני. מסכנים קטנים... 


 
 
 
דף הבית  |אימון תודעתי לאימהות ייעוץ והדרכת שינה מידע מקצועיהבלוג שלי | צור קשר 
הרגלי שינה - שאלון אבחון ראשוני |  תוכנית שותפים

כל הזכויות שמורות ללהיות אמא 2017 | תנאי שימוש            להיות אמא - אימון לאמהות וייעוץ שינה | טלפון:  077-4050988    |    Email: info@tobeima.co.il

Powered by Artvision | Truppo Websites