יועצת שינה

 

איילת רוזן ישראלי 
077-4050988
info@tobeima.co.il               

שינה טובה בגוף רפוי - עיסוי תינוקות ושינה

הוא לא נרדם ואתם עייפים...


אז כן, שמעתם כבר על טקס שינה, על שגרת השכבה, על חלון הזמן הנכון שבו צריך להשכיב את התינוק לישון ובכל זאת, לעתים קשה לו. במאמר זה אציע לכם דרך נוספת לעזור לתינוק שלכם לעבור ביתר קלות ממצב של עירנות לשינה.


אתם בטח מכירים את המצב בו אתם נרגשים או נסערים ממשהו או לחילופין, מרגישים שהגוף שלכם מכווץ מתלאות היום. בדרך כלל, יהיה גם לנו המבוגרים קשה להירדם בקלילות במצב כזה ללא תהליך אשר יעזור לנו להרפות את גופנו ובכך להחליק לשינה נעימה.


ישנם תינוקות אשר גם בלי יום קשה בעבודה או בסופר, צוברים מתח בגופם והם אינם יודעים לשחרר אותו. איך תוכלו לעזור להם לשחרר את המתח:


1. עיסוי עמוק – עם שמן או בלעדיו. העיסוי העמוק מעלה את המודעות של התינוק לשריריו ובכך הוא מצליח להרפות את האחיזה בהם באופן טבעי.


2. עיסוי של תינוק על ידי דמות אוהבת, מאפשרת הפרשה של ההורמון אוקסיטוצין בגופו של התינוק. הורמון זה מרגיע מאוד ומאפשר תחושה של נינוחות והוא יכול להחליף הורמוני מתח (כמו אדרנלין) אשר מהווים מכשול להירדמות. הדבר הנפלא הוא שגם אתם שמעסים את התינוק שלכם מתמלאים באותו אוקסיטוצין כתוצאה מפעולת העיסוי.


3. כשאתם מעסים את התינוק, זכרו שעל המגע להיות עמוק. כלומר, עליכם להרגיש את השלד שלו כשאתם נוגעים בו. זכרו שבמפרקים (ברכיים, מרפקים וכד') יש פחות שומן כך שתגיעו לשלד עם לחיצה פחות חזקה.


4. איך אתם פורקים מתח כשאתם עייפים או עצבנים? צועקים, בוכים, מדברים, יוצאים לאימון ספורט וכד'. לתינוק זעיר אין הרבה דרכים לפרוק מתח הנצבר בגוף. עיסוי והנעת מפרקי התינוק עוזרים לו לפרוק מתח כזה.


5. אם התינוק שלכם לא אוהב מגע באזור מסויים בגופו, אל תכריחו אותו לקבל דווקא שם עיסוי. כשהמטרה העומדת מול עינינו היא הרגעה, עלינו ללכת עם התינוק ולא נגדו. חשבו על עצמכם במצב כזה, זה בדיוק אותו הדבר.


6. פעמים תכופות אני שומעת מאמהות את הסברה כי רצוי לעסות את גופו של התינוק אחרי האמבטיה ולפני שנת הלילה. אכן, התיאור הזה נשמע קסום במיוחד. אמבטיה, עיסוי ולישון, כשלתוך זה משתלבת גם הנקה. אבל, אולי התינוק שלכם הוא מאלה שאחרי אמבטיה צורחים מרוב עייפות ורק רוצים לישון? לי היו שלושה כאלה! לכן, הקשיבו לתינוק שלכם ובחנו תוך תשומת לב מתי הוא יכול לקבל מכם עיסוי. גם אם תכננתם זאת לערב, אם הוא מראה סימנים של "לא רוצה", כבדו זאת. ואל תדאגו, עיסוי יומיומי גם בחלקים אחרים של היממה יתרום לשנתו.


7. שלבו את העיסוי גם עם טפיחות על פני גופו של התינוק. הטפיחות מעבירות רטט לשרירי התינוק ובכך תורמות לניסיונות שלו להרפות את שריריו. הטפיחות אינן מגע מלטף ושטחי על העור. עליכם לטפוח בעוצמה מסויימת (כמובן לא להכאיב לתינוק). תדעו שטפחתם כהלכה כשתשמעו את הטפיחות שלכם על גופו כמו תיפוף וכשתראו שהוא מקשיב להן ושגופו מפסיק לנוע באי שקט. לא שמעת? לא טפחת!

עיסוי ומגע בכלל, הם מתנות נפלאות שביכולתכם לתת לתינוק שלכם. העלות לא נוראית בכלל, רק כמה דקות של תשומת לב ואהבה.


עדי שטרסמן, מטפלת בשיטת ורדי ומדריכת עיסוי תינוקות IAIM


www.facebook.com/adi.strasman
www.metaplim.co.il/adi-strasman
 
דף הבית  |אימון תודעתי לאימהות ייעוץ והדרכת שינה מידע מקצועיהבלוג שלי | צור קשר 
הרגלי שינה - שאלון אבחון ראשוני |  תוכנית שותפים

כל הזכויות שמורות ללהיות אמא 2017 | תנאי שימוש            להיות אמא - אימון לאמהות וייעוץ שינה | טלפון:  077-4050988    |    Email: info@tobeima.co.il

Powered by Artvision | Truppo Websites