יועצת שינה

 

איילת רוזן ישראלי 
077-4050988
info@tobeima.co.il               

מהי יועצת שינה ?

יועצת שינה מייעצת ומדריכה את ההורים בנושא התנהגות הילד סביב נושא השינה והקניית הרגלי שינה נכונים ובריאים, כמו שיועצת ומנחת הורים מייעצת להורים בנושא התנהגות הילד, חינוך וגבולות ועוד. הילד לא רוצה ללכת לישון, הילד לא מצליח להירדם בכוחות עצמו וזקוק לאמא לידו או להנקה או לבקבוק כדי להירדם, ועוד. ואז פונים ליועצת שינה.


יועצת שינה היא ברוב המקרים בעלת הכשרה וניסיון בתחום של ייעוץ והדרכה להורים או טיפול בתינוקות ולעיתים גם בעלת הכשרה ספציפית בתחום של ייעוץ שינה לתינוקות ולילדים.
ברוב המקרים יועצת השינה היא גם אמא לילדים שלא רצו לישון בלילה בשלב מסוים בחייהם הצעירים...


90% מבעיות השינה של ילדים הן בעיות התנהגותיות. למשל, בחלק מהמקרים קיימים קשיי שינה מאחר והילד התרגל להירדם בדרך מסוימת ולא למד דרכים אחרות, בחלק מהמקרים קיימת בעיה של גבולות (שאותה ניתן לראות בדרך כלל גם בשעות היום). במקרים אחרים דורשות הבעיות טיפול רפואי או פסיכולוגי.


יועצת שינה ממליצה לשלול בעיה רפואית ולהתייעץ עם רופא הילדים לפני שמתחילים בתהליך של לימוד הרגלי שינה לתינוקות ולילדים, ובנוסף לכך, אם במהלך התהליך מזהה יועצת השינה בעיה הדורשת התערבות רפואית או פסיכולוגית – היא תפנה את ההורים לגורם המתאים.


לפני התחלה של תהליך ייעוץ שינה מבקשת יועצת שינה מההורים למלא שאלון ובו פרטים לגבי הילד, מצבו הבריאותי, אופיו והתנהגותו במהלך היום, והרגלי השינה שלו.
בנוסף מתבקשים ההורים למלא יומן שינה ולתאר את הרגלי השינה של הילד במשך מספר ימים לפני הפגישה.


בפגישת ייעוץ שינה, יועצת שינה מסבירה להורים את עקרונות השינה, את הסיבות לקשיי שינה ולהתעוררויות מרובות אצל ילדים, מתארת בפניהם את ההסברים האפשריים לבעיות השינה של הילד, וביחד איתם בונה תוכנית עבודה התנהגותית שמטרתה ללמד את הילד הרגלי שינה נכונים ובריאים.


יועצת שינה מלווה את ההורים ונמצאת איתם בקשר יומיומי במהלך יישום תוכנית זו במשך מספר שבועות עד שהילד ילמד להירדם בכוחות עצמו.


חשוב לציין שיועצת שינה אינה מטפלת בילד אלא יועצת ומלווה את ההורים בתהליך הקניית הרגלי השינה לילדם.


שלכם,
איילת רוזן ישראלי
יועצת שינה

 

 

יש לכם עוד שאלות?

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלי


לפרטים על מדריך הוידאו "המדריך לשינה של תינוקות בשנה הראשונה" לחצו כאן

דף הבית  |אימון תודעתי לאימהות ייעוץ והדרכת שינה מידע מקצועיהבלוג שלי | צור קשר 
הרגלי שינה - שאלון אבחון ראשוני |  תוכנית שותפים

כל הזכויות שמורות ללהיות אמא 2017 | תנאי שימוש            להיות אמא - אימון לאמהות וייעוץ שינה | טלפון:  077-4050988    |    Email: info@tobeima.co.il

Powered by Artvision | Truppo Websites