יועצת שינה

 

איילת רוזן ישראלי 
077-4050988
info@tobeima.co.il               

יועצת שינהיועצת שינהיועצת שינהיועצת שינהיועצת שינהיועצת שינה
להבין את התינוק שלך


האם לא היה לכם הרבה יותר קל אם רק הייתם מבינים איך הקטנטן שלכם חווה את העולם?

על ידי התבוננות בעולם הסנסורי (תחושתי) של התינוק והבנה מה הוא מרגיש בחודשים הראשונים ומה הוא הרגיש כשהיה ברחם עד לא מזמן, נוכל להבין טוב יותר את הצרכים של התינוק  (הרגשיים והסנסוריים/תחושתיים) ולהיענות להם מהרגע הראשון. 

כשתבינו את הצרכים הסנסוריים והרגשיים של התינוק שלכם הוא יהיה הרבה יותר רגוע ויתפתח בצורה אופטימלית. 
על הבנה זו והיענות לצרכים הסנסוריים של התינוק מבוססות שיטות רבות בעולם המלמדות איך לעזור לתינוקות רכים להירגע ולישון מהרגע הראשון. 
על הבנה זו מבוססת גם הגישה שלי לייעוץ שינה לתינוקות בחודשים הראשונים וגם לילדים גדולים יותר. 


בחודשים הראשונים - כשנבין איך התינוק חווה את החיים ברחם באמצעות חוש המישוש-מגע, ריח, ראיה, שמיעה ותנועה, כשנדע איך להקשיב לו ולהבין מה הוא צריך מאיתנו, נדע גם איך לעזור לו להירגע ולישון טוב יותר בחודשים הראשונים לחייו ("הטרימסטר הרביעי") באמצעות חושים אלה.


כשהילד גדול יותר, כשנבין מה הוא מרגיש ומה הצרכים שלו בכל שלב ושלב – נדע להיענות לצרכים אלה ולתת לו תחושת ביטחון, שתעזור לו להירדם ולישון טוב יותר.
גם ילד בן שנתיים שצורח בכל פעם שאתם עוזבים את החדר, לא עושה את זה כדי "לעשות לכם בית ספר", נכון שמבחינה התפתחותית הוא גם בודק גבולות וזה הצורך ההתפתחותי שלו באותו שלב, אך יתכן שהוא גם חווה חרדת פרידה שמשפיעה על הקושי שלו להירדם ללא הנוכחות שלו בחדר.


אז לפני שאתם מתייאשים או עושים לילד שלכם "סידרת חינוך" בואו להבין מה התינוק/הילד שלכם אומר לכם ומה הוא צריך מכם. ותעזרו לו לישון טוב יותר. זה כל מה שהוא צריך.

 

 בתהליך ייעוץ שינה תלמדו לזהות אילו צרכים סנסוריים יש לתינוק שלכם, מה עוזר לו להירגע ולהירדם ואיך לעזור לו לישון טוב יותר בהתחשב בצרכים אלה.למידע על המדריך לשינה של תינוקות בשנה הראשונה - מדריך וידאו אינטרנטי להורים - לחצו כאן לקריאה נוספת ודוגמאות לחצו כאן

 


אני יועצת ומדריכה מוסמכת מטעם ביה"ס של ד"ר הארווי קארפ (רופא ילדים ומומחה בהתפתחות תינוקות) בארה"ב, 
עם התמחות בנושא של תינוקות בחודשים הראשונים ושיטות להרגעה של תינוקות בחודשים הראשונים.


דף הבית  |אימון תודעתי לאימהות ייעוץ והדרכת שינה מידע מקצועיהבלוג שלי | צור קשר 
הרגלי שינה - שאלון אבחון ראשוני |  תוכנית שותפים

כל הזכויות שמורות ללהיות אמא 2017 | תנאי שימוש            להיות אמא - אימון לאמהות וייעוץ שינה | טלפון:  077-4050988    |    Email: info@tobeima.co.il

סטודיו פאולה - עיצוב והקמת אתרי אינטרנט